Rihanna – Unapologetic: чотири рази в одну річку…

Вже декілька років барбадоська красуня Ріанна з честю може називатися найсумліннішою робітницею шоу-бізнесової сфери. І цей титул абсолютно виправданий, адже її швидкості видавати новий музичний матеріал можна тільки позаздрити. Починаючи з 2009 року талановита артистка взяла собі за правило видавати нову платівку щоосені та мужньо трималася обіцянки. Тому ніхто не здивувався, коли декілька місяців тому Ріанна “випадково” прохопилася про те, що вже скоро презентує новий альбом. Нульова промо-кампанія, жахлива обкладинка диску та нова зачіска співачки – все це передувало випуску нової роботи артистки “Unapologetic“.

Відзначимо, що пік творчої наснаги Ріанни припав на блискучу еру альбому “Loud” в 2010 році. Яскраві кліпи та тур, сексуальний епатаж та перші сходинки чартів світу – все це супроводжували ім’я співачки на шпальтах таблоїдних видань та в Інтернеті. Після цього Ріанна вирішила потрохи збавити оберти. Не обійшлося й без скандалів, пов’язаних з алкоголем, наркотиками та, звичайно, Крісом Брауном. Не дивлячись на це, Ріанна змогла зібрати сили докупи та презентувати доволі сильний альбом “Unapologetic”. Звичайно, в цьому барбадоській діві знову допомогла черга відомих авторів та хітмейкерів, яка носиться за нею майже усюди. Якщо в попередньому клубному бойовику “Talk That Talk” роль головного режисера довірили ді-джею Кельвіну Гаррісу, то в “Unapologetic” від списку режисерів просто мерехтить в очах. Тут і Девід Гетта, і Нікі Ромеро, і Бенні Бланко, і StarGate… Хто б сумнівався, що цього разу Ріанна стала ще більш клубною та водночас драматичною. Це можна оцінити ще з перших треків платівки, зокрема, лід-синглу “Diamonds”.

Але хоча б як Ріанна не намагалася витягнути високі продажі “Unapologetic” за рахунок харизми, все одно стає зрозумілим те, що платівка, за великим рахунком, створювалася нашвидкоруч. Спочатку ображений репер Кід Каді заявив, що саме він першим записувався для треку “Numb”, фінальна версія якого, тим не менш, вийшла з речитативом Емінема. Воно й зрозуміло – “Numb” є наміром лейблу намір повторити успіх вже легендарної “Love The Way You Lie”.

Трошки пізніше виплив ще один цікавий факт. Декілька місяців тому в мережі з’явився трек “Right Now” ді-джея Нікі Ромеро та Ne-Yo, який хлопці неодноразово презентували у клубах. Зараз цей самий трек є в альбомі “Unapologetic” – вже з вокалом Ріанни. І ніби нічого дивного в цьому немає, але в кредитах пісні в якості автора записаний інший ді-джей – Девід Гетта. Так хто ж насправді написав, купив або вкрав права на “Right Now”?

Коли ж продюсери втомлюються “клепати” для співачки безкінечні пісні, в хід йдуть переробки вже відомих аранжувань. Звичайно, Ріанна не була б Ріанною, якщо б не засемплювала фрагменти світових хітів. Цього разу не пощастило легендарній роботі “The Way You Make Me Feel” Майкла Джексона. В результаті вийшов солоденький трек з Крісом Брауном “Nobody’s Business”, сам факт появи якого свідчить – артистці просто в кайф інтригувати світ своїми стосунками з екс-бойфрендом.

І, звичайно, не обійшлося без балад. Десь у середині альбому виринає прекрасна пісня “Stay”, що записана з молодим і невідомим вокалістом Міккі Еко. Трек готує грунт для сліз слухачів, коли у якості фінального акорду платівки презентується одна з найбільш драматичних робот співачки за весь її творчий шлях – “Love Without Tragedy / Mother Mary”.

Вердикт: якщо Ріанна просто зараз не зупиниться та продовжить розриватися між клубами та студією звукозапису, вся громадськість ризикує втратити один з найхаризматичніших голосів світу. Або ж Ріанна просто набридне меломанам та загубиться у світі синглів та новин про себе. Як не дивно, платівка “Unapologetic” вийшла доволі цікавою та різноманітною. Хоча останнє, скоріше, не можна назвати плюсом, згадуючи легендарний матеріал концептуального альбому “Rated R”. Поки що зрозуміло: ще один раз схема “альбом щороку” точно не проканає. Отже, бажаємо Ріанні добре відпочити та з новими силами потроху починати писати щось непопсове та дійсно якісне. А ми, слухачі, поки в клуби. Ви ж чули новий трек Ріанни? Така бомба!

Загальна оцінка: 6 з 10
В плейлист: “Diamonds”, “Right Now” (featuring David Guetta), “Love Without Tragedy” / “Mother Mary”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>